10 Nisan 2013 Çarşamba

Çocuklara Özel Alışveriş Kulüpleri Yatırımcıların Yeni Gözdesi Oldu!


Online alışverişe olan rağbetin arttığı son dönemde, sayıları hızla yükselen çocuk ihtiyaçlarına yönelik private shopping siteleri dikkat çekmeye başlıyor. Çocuk giyim ürünlerinden, gıda ürünlerine kadar oldukça geniş bir yelpazede tüketiciler ile buluşan e-perakendenin sevimli yıldızları arasında, 2012 sonunda kurulan Cocukfoni.com da yer alıyor.

Her yıl yaklaşık olarak %15’in üzerinde büyüme gösteren çocuk giyim sektörü başta olmak üzere, gıda, mobilya, oyuncak ve daha birçok sektörden ürünlerin yer aldığı Cocukfoni.com, kuruluşun 1. yılında 50.000 üye hedefliyor ve 400’ün üzerinde markanın ürünlerini ebeveyn ve ebeveyn adaylarının beğenisine sunuyor.

Tüm kampanyaları tek sepette toplama imkanı sunarak, internetten alışverişi cazip hale getiren Cocukfoni.com, aynı zamanda ürün teslimi konusunda da oldukça hızlı davranıyor. Alışverişin ardından 1-3 iş günü içinde ürünlerin teslimini sağlayan site, %100 müşteri memnuniyeti ilkesi ile hareket ediyor.

Sektör yatırımcıların yakın markajında
Türkiye’de internetten alışveriş yapan kişi sayısının 9 milyona ulaştığını ve 2015’te bu sayının 15 milyona çıkmasının öngörüldüğünü belirten Cocukfoni.com kurucu ortağı Göksenin Cesur, çocuklara özel alışveriş sitelerinin e-ticaret yatırımcılarının yeni gözdesi olduğuna dikkat çekiyor.  Kuruluşlarının ardından kısa bir süre geçmesine rağmen, çeşitli ülkelerden yatırımcıların fon sağlamak amacıyla kendileri ile görüştüklerini söyleyen Cesur, Avrupa ve Ortadoğu ülkelerinden yatırımcıların sektörü yakından takip ettiklerini belirtiyor.

Mardin, online alışverişte ilk beşte
Üye profilinin büyük çoğunluğunu kadınların oluşturduğu Cocukfoni.com’dan en çok alışveriş yapan iller arasında birinci sıraya İstanbul otururken, beşinci sırada Mardin yer alıyor. Mardin’den yapılan alışverişlerde bebek bakım ürünlerinin çoğunluk göstermesi dikkat çekiyor.
Cocukfoni.com’dan en çok alışveriş yapan ilk beş şehrin ürün tercihleri ise şu şekilde;  İstanbul / oyuncak, Ankara / elbise, İzmir / tişört, Bursa / battaniye, Mardin / bebek bakım ürünleri.

Sosyal sorumluluk bilinci ön planda
2013 yılına TOÇEV ile ortaklaşa düzenledikleri “Bir Tık Bir Kitap” adlı sosyal sorumluluk projesi ile giriş yapan Cocukfoni.com, bu proje ile her alışverişte TOÇEV’e bir kitap bağışlayarak, Sinop’un Durağan İlçesinde bulunan Çamlıca İlköğretim Okulu’nun okumaya istekli çocuklarına destek verdi. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için de TOÇEV ile yeni bir proje gerçekleştiren Çocukfoni, 23 Nisan tarihine kadar yapılan her alışverişte TOÇEV’e 1 TL bağışta bulunuyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder