22 Nisan 2013 Pazartesi

23 Nisan'a Özel Etkinlikler!

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için henüz bir plan yapmadıysanız, bu yazı tam size göre! Çocukların 23 Nisan coşkusunu yaşayacakları hem eğitici hem de öğretici etkinlikleri sizler için derledik. 
Tüm çocuklarımızın bayramı kutlu olsun!

Caillou Trump Towers’da!
Her yaştan çocuğun sevgilisi Caillou, 23 Nisan’da müzikal bir gösteriyle Trump Towers’da minikleri bekliyor.
Program
14:00-14:30  / Isınma ve havaya girme
14:30-15:00 / Yarışmalar
15:00-15:30 / Caillou konseri
16:00-17:00 / Atölye çalışması (boyama)
17:00-18:00 / Veda Konseri

Kanyon AVM, 23 Nisan’da tüm çocukları Jedi olmaya çağrıyor!
Çocuklar, 20-23 Nisan 2013 tarihleri arasında her gün 12.00-19.00 saatleri arasında Kanyon AVM’de yer alan LEGO Star Wars Etkinliği ile 23 Nisan tatillerini en sevdikleri Star Wars oyuncakları ve karakterleriyle geçirecek.
Etkinlik süresince çocuklar, rehber eşliğinde Star Wars dünyasını yakından tanıyıp kendi dünyalarını oluşturacak, Darth Wader, Yoda gibi Star Wars’un ikonik karakterleriyle tanışacaklar. Karakterlerle fotoğraf çektirmenin yanı sıra Jedi sertifikası almaya da hak kazanacaklar.
Ücretsiz LEGO Star Wars etkinliğine tüm çocuklar davetli!

Cevahir AVM’de Gizemli Bir Yolculuk...

Cevahir Alışveriş Merkezi, 22-23-24 Nisan tarihlerinde çocukları “Hayvanlar Alemi”nin gizemli dünyasına götürecek.

Etkinlik tarihlerinde İstanbul Cevahir’in 2. katında kurulacak alanda çocuklar bilgilendirici ve eğlenceli aktivitelere katılarak hayvanlar alemi’nin gizemli dünyasını öğrenecek.
Etkinlikte her yarım saatte bir 30 çocuk aktivite alanına alınacak ve çocuklar, vahşi doğada yaşayan hayvanların ve bunların beslenme tarzlarının tanıtıldığı hafıza kartlarından oluşan eğlenceli oyuna katılabilecek. Böylece çocuklar eğlenirken bilgi edinme şansı bulacak.

Sakıp Sabancı Müzesi’nin Kontrolü Çocuklarda!
Sakıp Sabancı Müzesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda çocukların kontrolüne bırakılacak.
Çocuklar, 23 Nisan 2013 Salı günü gerçekleşecek etkinlik öncesinde müze görevlileriyle tanışarak üstlenecekleri görevler hakkında bilgi alacak, saat 10.00’dan itibaren müzedeki tüm görevleri üstlenerek bilet kesmeye başlayacaklar.  Çocuklar, ayrıca Kitap Sanatları ve Hat Koleksiyonu sergilemesinin gezileceği tur kapsamında rehberlik yapacak, güvenlik görevlisi, konservasyon sorumlusu ve eğitimci olacaklar. Atölye çalışmasında ise çocuklar, birbirinden yaratıcı tasarımlarla “müzeyi açan bir çift anahtar” hazırlayıp anahtarlardan birini müzede bırakacak, diğerini ise bu eğlenceli güne ait bir anı olarak yanlarına alacaklar.

Sakıp Sabancı Müzesi 23 Nisan 2013 Atölye Programı
Yaş Grubu: 2000-2006 yılı arası doğumlu çocuklar
Atölye Çalışma Saatleri:
10.00 – 10.45
11.00 – 11.45
12.00 – 12.45
13.00 – 13.45
14.00 – 14.45
15.00 – 15.45
Ücretsiz olarak gerçekleştirilecek etkinlikle ilgili ayrıntılı bilgi almak ve rezervasyon yaptırmak için 0 216 550 97 62 no.lu telefonu arayabilirsiniz.

İş Bankası Müzesi’nde Çocuk Atölyeleri Ücretsiz!
5-13 yaş grubundaki çocuklar 23 - 28 Nisan tarihleri arasında Türkiye İş Bankası Müzesi’nde birbirinden eğlenceli ve bilgilendirici atölye ve etkinliklere katılacak. Ücretsiz olarak düzenlenen etkinliklere katılacak çocuklar hem Cumhuriyet tarihine, hem de tasarruf ve bankacılığa dair bilgiler öğrenecek.

Birçok atölye çalışmasının yanı sıra müzenin de gezileceğietkinliklerde, kollu hesap makineleri, daktilolar, ağırlık ölçerler, mühürler, eski tip telefonlar, bankamatik, banka kartları gibi bankacılıkta ilk yıllardan günümüze kullanılan aletler de tanıtılacak.
Rehberler eşliğinde gerçekleştirilecek gezide, yaş gruplarına göre farklılaştırılmış metinlerle öğrencilerle hem İş Bankası, hem de bankacılık ile Cumhuriyet tarihi hakkında bilgiler paylaşılacak.

“Müze Hatıram”, “Tasarruf Adam”, “Gizli Saklı”, “Reklamlar”, “Meclisini Kur Atölyeni Seç”, “Tasarruf Dedektifleri”, “Tutum Etkinliği”, “İş’te Gazete” ve “Bir Şey Eksik Gibi Ama Ne?” atölyeleriile “Bilim Gösterileri”ningerçekleştirileceği etkinliklerde Türkiye’nin kuruluşundan bugüne yaşadığı dönüşüm ve İş Bankası’nın bu süreçteki önemli rolü de çocuklara aktarılacak.

Hafta boyunca ücretsiz gerçekleştirilecek etkinliklere katılabilmek için katılımcının ad-soyad, yaş bilgileri ile katılmak istenilen atölyenin tarih ve seans bilgilerinin muze@isbank.com.tr adresine gönderilmesi yeterli olacak.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder