9 Mart 2013 Cumartesi

Çocuklar İçin Mart Ayı Etkinlikleri!


Mart ayında çocukları ile eğlenceli ve öğretici bir etkinlik programı yapmak isteyen ebeveynler; Bilim Merkezi, Oyuncak Müzesi ve Akbank Sanat Çocuk Atölyes’inin etkinliklerine muhakkak göz atmalılar!

Bilim Merkezi Etkinlikleri
Çocuklar bilim ve tasarımı keşfediyor!
Şehrin merkezi Fulya’daki Bilim Merkezi, mart ayında çocuklara yönelik yepyeni atölyelerle bilim ve tasarımı bir araya getiriyor. Yaşları 5 ile 13 arasındaki çocuklara yönelik eğlenceli ve öğretici program ve atölyeler, çocukların yaratıcılıklarını geliştirmenin yanı sıra bilimin temel ilkelerini keyifli bir yöntemle çocuklara öğretiyor.  Anne – babalara büyük bir kolaylık sağlayan Bilim Merkezi programlarına kayıtlar 2 saatlik olarak kabul ediliyor ve atölyelerin kayıt fiyatları ise 30 TL.

Küçük tasarımcılar iş başında
Bilim Merkezi, çocukların tasarım yönlerini keşfetmelerine yardımcı olmak amacıyla üç farklı atölye gerçekleştirecek. 2 Mart Cumartesi günü düzenleyeceği atölyelerin ilkinde Kuşlar Aç Kalmasın diyerek soğuk havalarda yem bulmakta güçlük çeken kuşlara özel yemler hazırlanacak. 9 Mart Cumartesi günü düzenlenecek Alçı ile Yeni Yüzler-Tasarım Atölyesinde çocuklar en sevdikleri çizgi karakterleri baştan tasarlayacak ve portakal kabuğundan hayallerindeki gece lambasını tasarlayacak. 16 Mart Cumartesi ise çocukların üç boyutlu düşünüp yaratıcılıklarını ölçebilecekleri Kil Atölyesinde temel şekillendirme yöntemleriyle kilden heykeller yapılacak.

Denizler altına yolculuk
16 Mart Cumartesi günü gerçekleşecek Denizlerde Yaşam ve Dinozor-Fosil Atölyelerinde çocuklar önce deniz altındaki yaşamı keşfedecek, ardından da dinozorların dünyasında gizemli bir yolculuğa çıkacak. 23 Mart Cumartesi ise Eğlenceli Deneyler Atölyesinde katılımcı çocuklara evde de yapabilecekleri pratik deneyler öğretilecek.

Bilim tiyatro ile buluşuyor!
Çocuklara çok farklı bir bilim deneyimi yaşatmayı amaçlayan Einstein ve Beyin Takımı – Tiyatrolu Bilim Atölyesi 30 Mart’ta düzenlenecek. Atölyede Einstein, Newton, Leonardo da Vinci, Mimar Sinan gibi önemli bilim insanları ve çalışmaları, kostümler ve eğlenceli skeçlerle öğrencilere tanıtılacak.

Yer: Bilim Merkezi /  Adres: Hakkı Yeten Cad. Polat Tower Yanı 18/A Fulya-Şişli İSTANBUL / İletişim: 0212 266 00 46 / www.bilimmerkezi.org.tr

İstanbul Oyuncak Müzesi Etkinlikleri
Geleneksel kukla tiyatrosu İbiş, İstanbul Oyuncak Müzesi’nde seyirciler ile buluşacak. İbiş ve arkadaşlarının tarihten günümüze yaşanan maceraları hem çok güldürecek hem de düşündürecek. Yaş Grubu: 3 yaş ve üzeri - Tarih: 9 Mart / 16 Mart / 23 Mart / 30 Mart Cumartesi - Saat: 13:30

Türkiye’ nin 7’den 70’e, her yaşa hitap eden İllüzyon gösterisi, Selim Başarır yönetimindeki İstanbul Magic Academy illüzyonistleri tarafından gönüllü olarak sunulmaktadır. Tarih : 10 Mart / 24 Mart Pazar - Saat:14:30 - Yaş grubu: 6-11 yaş (aile ile) - 11 yaş üzeri tek başına katılabilir.

İstanbul Oyuncak Müzesi'nde yepyeni bir atölye çalışması başlayacak. Dünyadaki en eski sanat eserlerinden günümüze kadar sıkça rastlanan mozaik çalışmaları bu kez minik ellerle buluşuyor. Önce baharı anlatacak resimler yapılacak, sonra taşlarla renklendirilecek.

Eğitmen: Elif Ratib - Tarih:24 Mart Pazar - Saat:11:00-13:00 - Yaş grubu: 6-10 yaş

Mart Ayı’nda İstanbul Oyuncak Müzesi’ndeki bir diğer etkinlik ise Faber-Castell ile “Dünya Masalları. Küçük büyük herkesin çok iyi bildiği masallara bu ay farklı bir bakış açısı getiriliyor, bu masalların iç içe geçtiği bir dünya yaratılıyor.

Oyuncak Müzesi İletişim: Erenköy Mh.  34738 Kadıköy/İstanbul (0216) 368 2255

Akbank Sanat Çocuk Etkinlikleri
Linol Baskı Atölyesi (9-14 yaş)
Baskı sırası çocuklarda! Akbank Sanat Çağdaş Sanat Atölyesi’ndeki özgün baskı/baskı resim altyapısını kullanarak, çocuklara profesyonel bir özgün baskı/baskı resim atölyesinde çalışma imkanı vermiş olacağız. Hem özgün baskı/baskı resim için kullanılan malzemeleri tanıyacaklar, hem de onları kullanarak yaratıcı bir linol baskı çalışması yapabilecekler.
Katılımcı sayısı 15 kişi ile sınırlıdır.
Bilet fiyatı: 5 TL
Tarih: 16.03.2013
Saat: 16:00
Mekan: Çağdaş Sanat Atölyesi

Çocuklarla Klasik Müzik (7-12 Yaş)
Atölye çalışması süresince, çocuklara enstrümanları, çok sesli müziği ve bestecileri tanıtmayı konu edinen bir program sergilenecektir. Bu kapsamda, çocuklara sanatçılar tarafından  çok sesli müziğin temel çalgıları arasında yer alan başlıca enstrümanların tanıtımı yapılacak ve interaktif çalışmalar düzenlenecektir. Ayrıca, “Her çocuk sahnede” sloganı ile çocuk oyunlarına yeni bir soluk getirilmesi de çalışmanın amaçları arasında yer almaktadır.

Çocukların müzik ile olan bağlarını kuvvetlendirmek ve genel bir müzik kültürü aşılamak üzere düzenlenen bu atölye çalışması, klasik müzik eğitimini Amerika Birleşik Devletleri’nde tamamlamış olan keman sanatçısı ve akademisyen Dr. Erman Türkili ile piyanist ve besteci Mehmet Ali Uzunselvi tarafından sunulacaktır. Misafir sanatçıların katılımı  ile düzenleyecek oldukları atölye çalışmalarıyla zenginleşecek olan etkinlik kapsamında ebeveynlere ve çocuklara erken yaşta alınacak olan müzik eğitiminin hem sosyal alanda hem de eğitim yaşamı süresince ne kadar önemli bir yer tuttuğu anlatılacaktır.
Atölye’de katılımcı olarak yer alacak çocuklar kendi enstrümanlarını getirebilirler. (Keman)

Bilet fiyatı: 5 TL
Tarih: 16.03.2013
Saat: 17:00
Mekan: Çok Amaçlı Salon

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder