29 Mart 2013 Cuma

30-31 Mart Çocuk Etkinlikleri


Caillou Müzikali
Sevilen çizgi kahramanı Caillou nun kısa hikayelerinden oluşan müzikal bir gösteridir. Caillou nun sevilen şarkıları hem Türkçe hem de orijinal İngilizce olarak müzikalde kullanılmıştır. Caillou nun hem çevresini öğrenmesi hem de ailesiyle olan ilişkilerini anlatan müzikal dansları ve şarkılarıyla büyük ilgi uyandırmaktadır. Oyun için hazırlanan maskotlar çocukların olduğu kadar büyüklerinde ilgisini çekmektedir.
Mekan: Yunus Emre Kültür Merkezi
Ücret: 20,00 TL - 25,00 TL
Tarih: 30 Mart 2013, Cumartesi; Saat: 13:00-15:00


"İşte Güneş" İnteraktif Sergisi
Güneşle ilgili herşeyi eğlenerek öğrenme olanağı sunan "İşte Güneş" interaktif sergisi, enerji adlı büyük maceraya eğlenceli ve heyecanlı bir giriş sunuyor.
Rahmi M. Koç Müzesi’nde, güneşi keşfetmek ve geleceğin enerji evini inşa etmek isteyen bütün çocukları bekleyen "İşte Güneş" sergisi 14 Temmuz 2013 tarihine kadar ziyaret edilebiliyor. Goethe-Institut İstanbul işbirligi ile hayata geçen sergi, 7 yaş üstündeki çocuklara, okul gruplarına ve ailelere yönelik interaktif bir sergi olarak tasarlanmış.
Sergiyi gezenler güneşle ilgili bilinmeyenleri, güneşin yapısını öğreniyor, güneş ışığının önemini deneylerle anlıyor, interaktif özellikli sanal bir ormanda ışık yardımıyla ağaçları büyütmeyi ve böcekleri uçurabilmeyi öğreniyor.
İçeriği ile ilköğretim ve ortaöğretim ders programlarını da destekleyen sergide çocuklar, güneş ışığının, enerjinin geleceği için neden önemli bir rol oynadığını deneylerle öğreniyor.
Sergiye sınıf gezileri ve grup geziler için başvuru gerekiyor.
Mekan: Rahmi M. Koç Müzesi
Ücret: 6,00 TL - 12,50 TL

"Konuşan Trafik" Çocuk Oyunu
BP Türkiye’nin sosyal sorumluluk projesi olarak hayata geçirilen, yaklaşık 1,5 milyon çocuğa 13 yıldır trafik eğitimi verilmesine aracılık eden BP Yol Güvenliği Çocuk Tiyatrosu, 4-8 yaş arası miniklere “Konuşan Trafik” adlı oyununun gösterimlerine devam ediyor.
Oyunun kahramanları, çocukların trafikte sıklıkla karşılaştıkları, birbiriyle bir türlü anlaşamayan trafik lambaları, ilgi çekememekten dertli yaya geçidi, bir türlü doğru kullanılmayan, sıkıcı bulunan emniyet kemerleri… Kahramanlar, tek başlarına içinden çıkamadıkları sorunlarını çocuklarla paylaşıyor, birlikte çözmek üzere dayanışma içinde adım adım ilerliyorlar.
Yaya olmak ve yayaların uyması gereken kurallar, trafik işaretleri ve neden kullanıldıkları, doğru davranış biçimleri eğlenceli bir dil, akrobasi hareketleri, kuklalar ile betimleniyor, ritm-beden, müzik yardımıyla zenginleştirilerek interaktif uygulamalarla çocuklarla beraber tekrar ediliyor. Trafikteki hatalı davranışların, kahramanlar üzerinde yarattığı etkiler vurgulanıyor. Doğru davranış biçimleri ile kahramanlarımızın sorunları çözülüyor. Etkinlik Profilo Kültür Merkezi Salon 2'de ücretsiz olarak izlenebilir.
Tarih:  30 Mart 2013, Cumartesi; Saat: 11:00

Ali Baba ve Kırk Haramiler
Ali Baba, karısı ve oğluyla yaşayan yoksul bir oduncudur. Bir gün ormanda dolaşırken, bir mağaraya gizlice girip çıkan kırk haramileri görür. Kırk haramiler hırsızlık yaparak elde ettikleri hazineleri bu mağaranın içinde saklarlar. Ali Baba onları bir süre izler ve haramiler çıktıktan sonra mağaraya girer. Yıllardır hayalini kurduğu zenginlik karşısında durmaktadır. Ama Ali Baba çalınarak elde edilmiş bu zenginliğe aldanmayacak ve oyunun sonunda haramilere gereken dersi verecektir. İyi - kötü çatışmasını konu alan oyun, eğlenceli müzikal formuyla çocuk izleyicisiyle buluşuyor.
Mekan: Kağıthane Sadabad Sahnesi
Ücret: 3.00 TL
Tarih:
30 Mart 2013, Cumartesi; Saat: 12:00
31 Mart 2013, Pazar; Saat: 12:00


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder