8 Şubat 2013 Cuma

Maskara Kullanımının İncelikleri


Büyüleyici bakışların sırrı doğru rimel sürmekten geçiyor. Kusursuz makyajın olmazsa olmazı rimel ile ilgili bilmeniz gerektiğini düşündüğümüz 5 önerimiz var...

Kat kat sürmeyin
Bazı maskaralar iki kat sürüldüğünde bile kirpiklerinizde pütürlenmelere yol açar. Makyaj tasarımcılarının yorumlarına göre maskaranızı yoğun bir şekilde kullandığınızda, sert bir yığın ve örümceksi bir görüntü oluşur.

İçine hava girmesin
Tüpün içine giren havalar rimelinizin topak topak olmasına yol açar. Uygulamanız biter bitmez kabı sıkıca kapatmanız önerimiz.

Eski maskaraya dikkat
Rimelinizi ne zaman aldığınızı bile hatırlamıyorsunuz, o zaman onu kesinlikle kullanmayın. Çünkü sizin hatırlamadığınız o süreç içinde rimeliniz bozulmuş ve içinde mikroplar üremiş olabilir. Kullandığınız takdirdeyse gözünüzde batmalar ve kızarıklıklar oluşabilir.

Kıvrımlar
Rimelinizi dikkatlice, kıpırdatmadan sürerseniz Hollywood yıldızlarının görünümünü elde edebilirsiniz. Böylelikle diğer herkes de sizin gibi olmak ister. Yani, iş sabırlı bir şekilde kirpiklerinizin diplerinden başlayıp uçlara kadar harika bir kıvrım elde etmekle bitiyor.

Göz kapağınızı temiz tutun
Rimelinizi sürerken diplere daha fazla yoğunlaşmaya özen gösterin. Fakat bunu yaparken göz kapaklarınızı temiz tutmanız çok önemli. Kazara değdirdiğiniz kısımlarıysa makyaj temizleyicinizle silin.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder