16 Şubat 2013 Cumartesi

Evden Çalışmak İsteyen Anneler İçin İş Fikirleri


Belki ev hanımısınız ve her gün aynı şeylerle uğraşmaktan sıkıldınız belki de çocuğunuz daha küçük olduğu için onu bırakıp iş hayatına dönmek istemiyorsunuz. Eğer evde oturarak para kazanmak veya oyalanmak isterseniz, bu yazımız tam size göre!

Özel Ders
Uzmanlık alanınız çerçevesinde özel dersler verebilirsiniz. Örneğin yoga uzmanlığınız varsa, evde yoga dersi ya da akademik uzmanlığınız varsa öğrencilere matematik dersi gibi özel ders programları düzenleyerek evden çalışabilirsiniz.

Yemek veya Pasta Siparişi
Mutfakta olmayı seviyorsanız, yemek ya da pasta, börek pişirmekten zevk alıyorsanız, evinizi lisanslı bir üretim merkezine dönüştürebilirsiniz. Pişirdiklerinizi restoranlara, pastanelere veya talebe göre bireylere satabilirsiniz. 

El yapımı ürün satışı
Örgü örmeyi, takı veya aksesuar tasarlamayı seviyorsanız, bunların tasarımını yapıp, kendinize özel bir blogda veya satış sitelerinde sergileyerek paraya dönüştürebilirsiniz.

Çevirmenlik
Yabancı diliniz varsa neden bunu değerlendirmeyesiniz? Bunun için kitabevleriyle ya da tercüme bürolarıyla anlaşma yapabilirsiniz. 

Danışmanlık ve koçluk
Pazarlama ya da satış danışmanlığı, yaşam ya da kariyer koçluğu gibi uzmanlık alanlarınız varsa, danışmanlık almak isteyenleri evinize davet ederek veya kişi ya da şirketlere giderek eğitim verebilirsiniz. 

Serbest muhasebe
Eğer mesleğiniz muhasebecilikse ve belgeniz varsa muhasebe kayıtlarını evden tutabilir, sadece gerektiği zamanlarda müşteriler ile görüşebilirsiniz.

Blog Yazarlığı
Eğer yazma yeteneğiniz varsa ve yazı yazmayı seviyorsanız, ilginizi çekecek bir alanda blog oluşturup uzun vadede reklam gelirleri ile bunu nakite dönüştürebilirsiniz. Blog yazarlığı size kısa vadede gelir getirmese de, eğer üzerine eğilir ve ciddiye alırsanız uzun vadede kesinlikle getirisi olacaktır.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder