16 Şubat 2013 Cumartesi

Çocuk Dünyasının E-Vitrini Cocukfoni.com!


2012’nin Eylül ayında hayata geçirilen Çocukfoni.com, bebek ve çocuk alışverişi alanında A’dan Z’ye tüm ihtiyaçları karşılayabilecek nitelikte ürünleri ebeveyn ve ebeveyn adayları ile buluşturuyor.

Her yıl %15’in üzerinde büyüme kaydeden çocuk giyim sektörü başta olmak üzere; oyuncak, çocuk mobilyası, gıda ürünleri ve çocuk alışverişinde ihtiyaç duyulan tüm ürünlerin seçkin markaların etiketleri ile yer aldığı Cocukfoni.com, aynı zamanda çocuklara özel etkinlikleri de kullanıcılarına sunarak, bir adım öne geçiyor.Çocukfoni Kurucu Ortağı Göksenin Cesur: “Çocukların sesi olmak amacıyla yola çıktık”
KOSGEB’den aldığı 27.000 TL hibe kredisi ile e-ticaret sektörüne adım atmaya karar veren Cocukfoni.com kurucu ortağı Göksenin Cesur, o dönem 1 yaşında olan kızının alışveriş ihtiyaçlarını pratik olarak karşılamanın yollarını araştırırken, ortakları ile birlikte bu alanda hizmet veren bir e-ticaret sitesi kurmaya karar vermiş. “Çocuk” kelimesini, Yunanca’da ses anlamına gelen “foni” kelimesi ile birleştirerek, Çocukfoni markasını yarattıklarını söyleyen Cesur, “çocukların sesi olmak amacıyla yola çıktığımız için marka adımız amacımızla birebir örtüştü” diyor.

“Çocuğumuza Kullanmayacağımız Hiçbir Ürünü Satışa Sunmuyoruz”
Bebek ve çocuk ürünleri satmanın oldukça büyük sorumluluk istediğini vurgulayan Cesur; Cocukfoni.com’da yer alan markaların seçiminde, bilinirliğinden üretim yerine kadar birçok noktayı titizlikle ele aldıklarını ve tüketici yorumlarının  seçim aşamasında belirleyici bir unsur olduğunu sözlerine ekliyor.  Cesur, marka seçimi konusunda son aşamayı da şu şekilde dile getiriyor: “Markayı ve ürünü kendi çocuğumuz için kullanıp kullanamayacağımız en son ve en önemli kriterimiz. İçimize sinmeyen hiçbir ürünü ve markayı üyelerimize sunmuyoruz.”
Müşteri memnuniyetini üst seviyede tuttuklarını belirten Göksenin Cesur, siteden aldıkları üründen memnun kalmayan kişilerin 30 gün içinde ücretsiz iade yapabildiklerini söylüyor.

Sosyal Sorumluluk Bilinciyle Satış
Bir “tık”la pratik alışverişten öte, üyelerine %90’a varan indirim imkanları sunan Cocukfoni.com, aynı zamanda sosyal sorumluluk projelerine ve faaliyetlerine oldukça önem veriyor. Ocak ayı içerisinde TOÇEV ile ortak bir proje hayata geçiren Çocukfoni, siteden yapılan her alışverişte TOÇEV’e bir kitap bağışlayarak, üyelerine isimlerine özel TOÇEV imzalı bağış sertifikaları ulaştırdı. Sosyal sorumluluk noktasında 2013 yılı içerisinde oldukça aktif çalışmalar yapmayı planlayan marka, “önce çocuk” düşüncesi ile çocuklara ve ailelerine yarar sağlayacak tüm sosyal sosyal sorumluluk projelerine destek vermeyi amaçlıyor.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder