3 Şubat 2013 Pazar

1 Milyar Kadın 14 Şubat'ta Dans Edecek!

"Bir milyar kadının haklarının ihlal edilmesi gaddarlıktır. Bir milyar kadının dans etmesi devrimdir" sloganıyla 14 Şubat 2013'te dünyanın tüm kadınları dans ederek şiddete başkaldıracak.

Bir milyar kadına ulaşmayı amaçlayan “1 Billion Rising” (1 Milyar Ayaklanma) kampanyası kapsamında, tüm dünyada kadına yönelik şiddeti protesto etmek için, 14 Şubat Sevgililer Günü'nde kadınlar bulundukları yerde hediye almak yerine dans edecek.

"Dünyada her üç kadından biri, hayatında bir kere şiddet görüyor ya da tecavüze uğruyor. Bir milyar kadının haklarının ihlal edilmesi gaddarlıktır. Bir milyar kadının dans etmesi devrimdir!"

Kampanyaya Robert Redford, Rosairo Dawson, Jane Fonda gibi isimler ile birlikte kuruluşlar ve bireysel olarak, kadına şiddetin karşısında duran erkekler de destek veriyor.
Onebillionrising.org sitesinde protesto için özel olarak hazırlanan “Break The Chain” (Zinciri Kır) şarkısının yanı sıra “Ayağa kalkıyorum çünkü” başlığı altında, insanların neden ayaklandıklarını anlatan yazılar ve videolar yer alıyor.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder