29 Ocak 2013 Salı

Siz Çalışmaya Hazırsınız Ya Çocuğunuz?


Çocuğunuz doğduktan sonra 2-3 yaşına kadar onu büyütüp öyle işe dönme kararı aldınız. Ve o gün geldi çattı! Peki çocuğunuza bu duruma nasıl alıştıracaksınız?

Nereye gittiğinizi anlatın
Çocuğuna işinizi çok sevdiğinizi, orda çok eğlendiğinizi ve mutlu olduğunuzu anlatın. Büyüdüğünde onunda çalışacağını ve çalışmanın çok keyifli olduğunu da söyleyebilirsiniz. İkinci seçenek ise hayatınızı devam ettirmek ve ihtiyaçlarınızı karşılamak için çalışmak zorunda olduğunuzu söylemek.

Nasıl hissediyor anlamaya çalışın
Onun duygularını hissettiğinizi ve onu anladığınızı belli edin. Söylediklerinde haklı olduğunu ama akşam eve döndüğünüzde onunla oyun oynayacağınızı söyleyerek, sizi gün içinde heyecanla ve sızlanmadan beklemesini sağlayın.

İşinizi anlamasına yardımcı olun
Ona neden gün yanında olmadığınızı anlaması için işinizle ilgili detayları anlatın. Mümkünse iş yerinize götürüp, çalışma arkadaşlarınızla tanıştırın.

Olumlu düşünün, olumlu görünün
İş hakkında yaptığınız yorumların hepsinin olumlu yönde olmasına dikkat edin. İşinizden memnun görünürseniz, çocuğunuz iş konusunda daha destekleyici olacaktır. İşinizle ilgili yaşadığınız stresi ona yansıtmanız, çalışıyor olmanızı onun için daha da zor bir hale getirecektir.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder