22 Ocak 2013 Salı

Çalışan Hamileler İçin Beslenme Önerileri!


Sağlıklı bir hamilelik dönemi için anne adaylarının doğru beslenmeye özen göstermeleri gerekiyor. Ki konu çalışan hamilelerin ise hamilelerin doğru ve sağlıklı beslenmesi gerekiyor. Özellikle çalışan anne adayları yoğun çalışma temposu ve iş hayatının stresini de göz önünde bulundurarak beslenmelerine çok daha fazla önem vermeliler. Çalışan anne adaylarının beslenmelerinde dikkat etmeleri gereken birkaç nokta şu şekilde:

Çalışan hamileler güne muhakkak kahvaltı ile başlamalıdır. Süt ve peynirin kesinlikle yer aldığı, protein ağırlıklı bir kahvaltı yapılmalıdır.

Gün boyunca asla aç kalmamalılar. Azar azar ve sık sık, öğün atlamadan beslenmelidirler.

Özellikle akşam yemeklerini hafif geçirmeye dikkat etmelidirler. Ekmek, pilav veya makarnadan ziyade, bol sebze - meyve ve salata ağırlıklı akşam yemekleri tercih edilmelidir.

Öğün aralarında süt, kuru meyve, yoğurt gibi sağlıklı besinler tüketilmelidir. Ancak kuru meyve tüketirken tane ile yemeğe özen göstermelidirler.

Gün boyunca sıvı alımını kesinlikle ihmal etmemeliler ve günde 7-8 bardak su içmeyi alışkanlık haline getirmelilerdir.

Öğünlerinde meyve suları yerine her gün muhakkak mevsim meyvesine yer vererek, vitamin ihtiyacını karşılamalıdırlar.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder