12 Ocak 2013 Cumartesi

Baby Shower Partisi Nasıl Yapılır?


Genel olarak gebeliğin 6. veya 7. ayında anne adayına moral olması için düzenlenen Baby Shower partileri, aile üyelerinin, aile dostlarının ve yakın arkadaşların katılımı ile gerçekleştiriliyor. Konsepti ise bebeğin cinsiyetine göre değişiyor. Tabi ki her partinin ve etkinliğin olduğu gibi baby shower partisinin de bazı incelikleri var...

Dekorasyon ve Tema
Bebeğin cinsiyeti belli olsa bile, farklı renkleri ve tarafsız olan temalar seçmek daha uygun olabilir. Ancak cinsiyete göre renk seçimi yapmak istiyorsanız; erkek için yavru köpek teması, kız içinse kelebek teması gibi temalardan yana temalar kullanabilirsiniz.  Dekorasyon konusu ise tamamen sizin yaratıcılığınıza kalıyor. Konfetiler, kurdeleler, “Hoş geldin Bebek” flamaları ile partiyi renklendirebilir yada dilerseniz baby shower partileri düzenleyen firmalar ile görüşebilirsiniz.

Yiyecek Önerileri
Küçük atıştırmalıklar baby shower için oldukça idealdir mini-sosis ruloları, hazır sandviçler, cips, kiş, meyve suyu gibi aperatifler ve renkli bir yaş pasta bu parti için yeterli olacaktır.

Hediyeler
Baby shower partisine katılan kişilere temsili olarak, o günü hatırlatacak küçük hediyeler hazırlanmalıdır. Dreje ve çikolatalardan oluşan küçük paketler, bebek figürleri, tül çantalar ve kokulu mumlar genel olarak bu partinin sahiplerinin katılanlara verdiği hediyeler arasındadır.
Eğer siz bir baby shower partisine katılacaksınız, aşağıdaki hediye önerileri doğrultusunda seçimlerinizi şekillendirebilirsiniz:

Anne için:
Sabahlık ve gecelik
Dondurulmuş yemekler (sizin hazırlamanız daha sağlıklı olacaktır)
Pedikür seti
İçi dolu bir makyaj çantası
Aksesuarlar

bebek parfümü 45,00 TL
www.cocukfoni.com/campaigns

Bebek için:
Yeni doğan kıyafetleri
Fotoğraf albümü
Banyo seti
Ninni cd'leri.
Yumuşak, sıcacık bir oyuncaklar.
Kıyafetler
Yatak setleri
Mama önlükleri


1 yorum:

  1. www.sekersepetim.com
    Baby shower partileriniz için çok çeşitli ürünler bulabilirsiniz...

    YanıtlaSil